Jak powstała poduszka ortopedyczna?

Poduszka została wymyślona wiele tysięcy lat temu i przeszła wiele transformacji. Obecnie najczęściej spotykamy się z poduszkami podpierającymi odcinek szyjny kręgosłupa oraz dopasowujące się do kształtu głowy. Pytanie, które zadaliśmy naszym pacjentom brzmiało: Czy budzi się Pan w nocy i czy czuje Pan ból lub dyskomfort po przebudzeniu? Okazało się, że zdecydowana większość pacjentów odpowiedziała na to pytanie twierdząco. W związku z tym postanowiłem stworzyć nową poduszkę ortopedyczną do spania, która rozwiąże ten problem.

Czym różni się poduszka anatomiczna slice pillow od innych poduszek?

Pierwszym i kluczowym elementem jest zatem podparcie samej głowy a nie docinka szyjnego. Jeżeli porównamy szyję do mostu to będzie on stabilny tylko wtedy gdy będzie miał stabilne podparcie dla obu jego końców. Drugim ważnym elementem jest miękkość poduszki. Poduszka rehabilitacyjna Slice Pillow jest twarda i tylko w niewielkim stopniu ulega odkształceniu. Poza tym służy do podparcia głowy a nie odcinka szyjnego. Jej innowacyjność polega na tym, że nie dopasowuje się do kształtu głowy. To jest jej główny atut. Twarde podłoże pod głową powoduje, że leży ona stabilnie a odcinek szyjny nie ulega zwiększonemu napięciu. Mięśnie mogą przez kilka godzin naprawdę odpocząć.

W sytuacji kiedy leżymy na miękkim podłożu mięśnie muszą cały czas pozostawać w podwyższonym napięciu. Dlaporównania: kiedy stoimy na twardej podłodze jest dużo łatwiej utrzymać stabilną postawę niż jak stoimy na piasku. Dlaczego? Ponieważ piasek poddaje się pod wpływem ciężaru ciała i dopasowuje się do kształtu stopy a podłoga nie. Analogicznie jest z głową. Trzeci element, który wyróżnia poduszkę Slice Pillow to możliwość regulacji wysokości. Zależy ona od wielu czynników tj: wiek, płeć, kształt odcinka szyjnego, napięcie mięśniowe, budowa ciała, ból, dyskomfort. System regulacji powoduję, że każdy w domu może zbudować swoją własną poduszkę anatomiczną. W zależności od pozycji, która daję największy komfort w czasie snu. Wysokość poduszki możemy zmieniać każdego dnia i nie musimy kupować kolejnych poduszek.

Więcej informacji na temat zalet jakie posiada poduszka ortopedyczna slice pillow znajdziesz na stronie głównej.

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego Newslettera!