Rehabilitacja w czasie snu – czy to w ogóle możliwe?
Do najczęstszych przyczyn bólów kręgosłupa szyjnego zaliczamy przepuklinę dysku, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, kręgozmyk. Schorzenia te mogą powodować różnego rodzaju objawy tj. ból szyi, barków, ramienia. Często pojawiają się również parestezje w palcach. W skrajnych przypadkach może dochodzić do osłabienia siły mięśniowej w dłoni. Jeżeli tego typu objawy pojawiają się po nocy nad ranem to prawdopodobnie mamy źle dobraną poduszkę ortopedyczną do spania. Odpowiednio dopasowana poduszka nie powoduję nasilenia bólu nad ranem. Czyli działa podobnie jak dobrze dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne, które również nie nasilają bólu a wręcz odwrotne przyczyniają się do jego eliminacji. Slice Pillow doskonale wspomaga proces rehabilitacji i zmniejsza poranne dolegliwości.
Co sprawia, że poduszka ortopedyczna wspomaga rehabilitację?
Indywidualne dopasowanie poduszki rehabilitacyjnej do spania
Opracowaliśmy specjalną metodę dopasowania poduszki rehabilitacyjnej do indywidualnego kształtu kręgosłupa szyjnego. Z wiekiem tracimy prawidłową oś kręgosłupa. Wymaga to indywidualnego podejścia do każdej osoby. Slice Pillow nie dopasowuję się do kształtu głowy. To ty powinieneś dopasować poduszkę do fizjologicznej pozycji kręgosłupa z pomocą naszej metody. To jest nasza filozofia. To jest rewolucja w świecie poduszek ortopedycznych. Ale najważniejsze jest to, że to działa.
Odpowiednio dobrana wysokość poduszki ortopedycznej
Dobór odpowiedniej wysokości jest bardzo ważnym elementem zmniejszającym działanie niekorzystnych dźwigni na nasz kręgosłup. Źle dobrana wysokość będzie powodować napięcie mięśni w odcinku szyjnym i poranne bóle. Zbyt niska spowoduje zbyt dużą retrakcję lub wyprost kręgosłupa. W konsekwencji może doprowadzić do ucisku na dysk lub zmniejszenia otworów międzykręgowych.
Twardość poduszki anatomicznej
Jeżeli założymy, że większość osób z problemami kręgosłupa ma pewnego stopnia niestabilność to rodzaj podłoża pod głową będzie odgrywał istotna role. Niestabilność jest najczęściej związana z osłabieniem mięśni głębokich i wzmożonym napięciem mięśni powierzchownych. Zbyt miękkie podłoże powoduje również, że nasze mięśnie nie są w stanie kontrolować stawów i poszczególnych kręgów kręgosłupa. Wszyscy wiemy, że dużo trudniej jest utrzymać równowagę stojąc jedną nogą na miękkim materacu lub piasku niż stojąc na twardej podłodze. Dzieje się tak ponieważ nasze mięśnie mają łatwiejsze zadanie, gdy grunt na którym stoimy jest stabilny i nie rozsuwa się pod nogą. Ten sam mechanizm działa w czasie podpierania głowy. Zastanawiałeś się, dlaczego nie przyjęły się w powszechnym użytku łóżka wodne? Ten sam mechanizm. Za miękkie podłoże. Zbyt niestabilne dla kręgosłupa.
Punkt podparcia
Wyobraźmy sobie, że przez całą noc fizjoterapeuta podtrzymuję naszą głowę rękami na tej samej wysokości. Takie równomierne podparcie głowy na pewno zabezpieczyłoby nasz kręgosłup. Pod warunkiem, że podparta będzie głowa a nie szyja. Nasza głowa waży około 4,2 kg. Jeżeli zamiast podparcia głowy podeprzemy szyję to głowa i tak będzie działać jak odważnik na wadze, który będzie leciał w dół. Jedynym logicznym i zgodnym z zasadami biomechaniki rozwiązaniem będzie podparcie głowy a nie szyi.
Dodatkowych informacji na temat innowacji jakie posiada poduszka ortopedyczna do spania firmy Natiwa znajdziesz na stronie głównej.
Newsletter
Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego Newslettera!